Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi


Dekanın Mesajı

Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi’nden Merhaba;
Kaliteli sağlık hizmetlerinin sunumunda; mesleğinde yetkin, evrensel, kültürel değerlere ve insan haklarına saygılı, uluslararası standartlarda hizmet verebilen sağlık profesyonellerinin yetiştirilmesine ihtiyaç vardır. Bu gereksinim doğrultusunda açılan fakültemizde eğitimde hedefimiz; bakımı ilke edinen, insan hak ve değerlerine saygılı, yaşam boyu öğrenebilme yetisine sahip, değişime açık, liderlik özellikleri olan, araştırmacı ve sorgulayıcı, disiplinler arası çalışabilen, yasal ve etik ilkelere bağlı mezunlar vermektir.
Fakültemizin 2015 yılında ilk kuruluş kararı çıkmış olup; Hemşirelik Bölümü 2017-2018 eğitim öğretim yılında 1 (bir) Profesör, 3 (üç) Yardımcı Doçent, 2 (iki) Öğretim Görevlisi ile eğitime başlayacaktır. Şu anda tek bölüm açılmış olup ileriki yıllarda Çocuk Gelişimi, Sosyal Hizmet ve Sağlık Kurumları Yöneticiliği Bölümlerinin akademik alt yapının gelişmesine bağlı olarak açılması planlanmaktadır.
Bu yıl fakültemiz hemşirelik bölümüne gelecek öğrenciler kadar, ilk öğrencilerimizi kabul edeceğimiz için bizler de heyecanlıyız. Bu yıl öğrencilerimiz ve bizler ilkleri yaşayacağız. Halkın desteği ile oluşturulan Kumluca Eğitim Vakfı aracılığı ile yeni bir binada ilçenin ilk fakültesi olarak eğitime başlayacağız. Bu yılki öğrencilerimiz ilçede fakültenin ilk öğrencileri ve ilk mezunları olacaklardır. Bu nedenle tarihe tanıklık edeceklerdir. Bunlar bizim motivasyonumuzu artırmaktadır. Sağlık Bilimleri Fakültesinin açılmasında Kumluca Belediye Başkanı Sayın Hüsamettin Çetinkaya’nın ve Kumluca halkının destekleri ile kendimizi güçlü hissediyoruz.
Eğitim yolculuğumuzda destekleri ile hep yanımızda olan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Mustafa Ünal ve şahsında tüm üst yönetime, fakültemizin akademik ve idari personeline yürekten teşekkür ediyor, bizlerle olmayı tercih eden sevgili öğrencilerimize başarı ve mutluluklar diliyorum.
Sevgi ve saygılarımla.

Prof. Dr. Selma ÖNCEL
Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı


Son Güncelleme : 19 Nisan Çarşamba 2017
71