Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi


Dekanın Mesajı

Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi’nden Merhaba;

Fakültemizde hemşirelik bölümü 2017-2018 eğitim öğretim yılında 63 öğrenci ile eğitime başladı. Hemşirelik Bölümünden sonra 2018-2019 eğitim öğretim döneminde, fakültemizde Çocuk Gelişimi Bölümü de bu yıl 60 öğrenci ile eğitime başlayacak.

Geçen yıl hemşirelik bölümünün ilk öğrencileri geldi eğitime başladı. Onlar kadar biz eğiticimler de heyecanlıydık. Çok verimli başarılı bir yıl geçti. Öğrencilerimiz aktif bir yıl geçirdiler. Kanserle ilgili halkı bilgilendirme etkinliğine; Hipertansiyonla ilgili olarak farkındalık çalışmalarına; yaşlılık haftasında bir köy ziyareti yaparak kuşaklararası buluşmalarını gerçekleştirdiler. Akademik danışmanlık alarak altı öğrencimiz iki araştırma ile Çanakkale’ye Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresine iki poster bildiri ile katıldı. 25 Kasım Şiddete Hayır Günü dolayısı ile Şiddete Hayır Paneli düzenlediler. Hemşirelik haftası etkinliğine katıldılar. Yedi öğrencimiz ilçedeki tiyatro grubunda görev aldı ve Ankara’da, Antalya’da tiyatro gösterisi yapma fırsatı buldular. Antalya Üniversite Destekleme Vakfının Desteği ile fakültemizde dört tane beceri laboratuvarı kuruldu.  Öğrencilerimiz hastaneye uygulamaya gitmeden önce kendilerini geliştirme olanağı buldu.  Bahar döneminde İş Sağlığı Güvenliği eğitimini de alarak ilk kez hastaneye gittiler ve hasta bakımı ile tanıştılar. Heyecanları görülmeye değerdi.

Fakültemizin eksiklikleri büyük oranda tamamlandı. Fakültemizde eğitim öğretimin niteliğini artırmak amacıyla Kalite Çalışmalarına bütün yıl devam ettik ve bitirme aşamasına geldik. Fakültemizin akademisyen kadrosu da büyüdü. Şu anda fakültemizde 1 profesör, 7 Dr. Öğretim Üyesi, 3 Öğretim Görevlisi bulunmakta. Daha da büyümeye devam edeceğiz.

Fakültemizin kuruluşundan bu yana eksikliklerin tamamlanmasında her zaman yanımızda olan, desteklerini esirgemeyen Akdeniz Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Mustafa ÜNAL ve şahsında tüm üst yönetime, fakültemizin akademik ve idari personeline; ayrıca Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesinin açılmasında ve düzenlenmesinde destekleri ile bizleri güçlü kılan Kumluca Belediye Başkanı Yusuf Göven ve Kumluca halkına yürekten teşekkür ediyorum.

Bizlerle olmayı tercih eden sevgili öğrencilerimize HOŞGELDİN diyor, yeni başlayacakları üniversite yaşamında BAŞARILAR ve MUTLULUKLAR diliyorum.

Sevgi ve Saygılarımla

Eylül 2018
Prof. Dr. Selma ÖNCEL
Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı

2017 Dekanın Mesajı


Son Güncelleme : 19 Nisan Çarşamba 2017
93