Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi


Dekanın Mesajı

KUMLUCA’da Fakültemizde Okumayı Tercih Eden Sevgili Öğrencilerimiz,

Fakültenin üçüncü yılında iki bölüm ile yolumuza devam etmekteyiz. Hem hemşirelik hem de çocuk gelişimi bölümü öğrencileri ile başarılı bir yıl geçirdiğimizi düşünüyoruz. Her ne kadar öğrencilerimiz kampüs dışında olmanın üzüntüsünü yaşasa da; kısıtlı olanaklarla onların mesleki ve kişisel gelişimleri için tüm fırsatları değerlendirmeye çalışıyoruz.

Tüm öğrencilerimiz aktif bir yıl geçirdi. Fakültemizde “Kumluca Sosyal Bilimsel Farkındalık Topluluğu” kuruldu. Topluluk tarafından masa tenisi ve satranç turnuvası düzenlendi.

Öğrencilerimiz Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Seminerine; Yangın ve Doğal Afet Eğitimine; Meme Kanseri Farkındalık Etkinliğine; Sağlıklı Yaşam İçin Yürüyüş Etkinliğine; AIDS Konulu Seminere; İş Sağlığı ve Güvenliği Farkındalık Eğitimine; Sigara ile Mücadele Seminerine; Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimine; Hemşirelik Haftası Etkinliğine; Fidan Dikme Etkinliğine katıldılar.

 Çocuk gelişimi bölümü öğrencileri Aile Danışmanlığı ve  Bir Toplum Şekillendirici Olarak Çizgi Film Konulu Söyleşilere katıldı. Bir ilkokula teknik gezi düzenlediler. Akademik danışmanlık alarak 13 öğrencimiz Afyonkocatepe’de Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresine iki poster, iki sözel bildiri ile katıldı.

Eğitim ve öğretimin niteliğini artırmak amacıyla Eylül 2017’de başladığımız kalite çalışmalarının nihayet sonuna geldik ve Mart 2019’da Fakültemiz  TS EN ISO 9001:2015” “Kalite Yönetim Sistemi Belgesi” almaya hak kazandı.

Fakültemizin kuruluşundan bu yana her zaman yanımızda olan, bizleri destekleyen Akdeniz Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Mustafa ÜNAL ve şahsında tüm üst yönetime; özverili çalışmalarından dolayı fakültemizin akademik ve idari personeline; Fakültenin eksikliklerinin giderilmesinde desteklerini esirgemeyen Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu’na teşekkür ediyorum.

Üçüncü yılımızda bizlerle KUMLUCA’da fakültemizde okumayı tercih eden öğrencilerimize HOŞGELDİNİZ diyor, başlayacakları bu yeni yolda, üniversite yaşamlarında BAŞARILAR ve MUTLULUKLAR diliyorum. Bizler sizlerle GÜÇLÜYÜZ, GÜÇLÜ OLACAĞIZ .

Sevgi ve Saygılarımla,    Ağustos 2019

Prof. Dr. Selma ÖNCEL

Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı

 

2018 Dekanın Mesajı

2017 Dekanın Mesajı


Son Güncelleme : 19 Nisan Çarşamba 2017
148