Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi


MEME KANSERİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ “PEMBE EKİM”

Meme Kanseri Farkındalık Etkinliği

1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık ayı kapsamında Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğrencileri tarafından Meme Kanseri Farkındalık etkinliği düzenlendi.

21 Ekim’de Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde Hemşirelik Bölümü Öğrencileri ve Öğrenci Hemşireler Derneği Üyeleri, meme kanseri, meme kanserinde riskler, erken tanılamanın önemi ve kendi kendine meme muayenesi konusunda akranlarını bilgilendirdiler.

22 Ekim’de Hemşirelik Bölümü öğrencileri Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu’ndaki kadın personellere kendi kendine meme muayenesini ve mamografi çektirmenin önemini anlattılar.

23 Ekim’de ise Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrenciler ve Kumluca İlçe Sağlık Müdürlüğü personelinin de iş birliği ile toplumu meme kanseri konusunda bilinçlendirmek amacıyla Cumhuriyet Meydanı’nda farkındalık etkinliği düzenlendi. Öğrenciler topluma meme kanseri ile ilgili bilgilendirme mesajlarının yer aldığı broşürler dağıttı ve meme kanseri farkındalık göstergesi olarak pembe kurdele taktı. Bu etkinlik kapsamında yaklaşık 400 kişiye meme kanseri konusunda eğitim verildi.

 

 


Son Güncelleme : 31 Ekim Perşembe 2019
149